RAKSTI MUMS
Kas notiek? Par mums Par Koknesi Galerijas Kur tas ir Cenas

Laipni lūgti leģendu pasaulē!

Ģimenes uzņēmums «Pērsejas» savu darbību sāka 2008.gada vasarā, piedāvājot laivot gribētājiem izbaudīt Daugavas straumi un apskatīt pilsdrupas no neredzētas puses.

Šī apkārtne glabā nogrimušās pasaules legendu. Pirms 1966.gadā uzbūvēja Pļaviņu HES, te izskatījās pavisam citādi: Pērse krākdama plūda uz Daugavu pa dziļu, mežonīgu gravu, pie satekas veidojot plašu deltu ar vairākiem atzarojumiem... Pilsdrupas tolaik atradās stāvā kalnā, un Pērse varēja lepoties ar visaugstāko ūdenskritumu Latvijā — pāri par 2 m! Tagad mēs to visu varam tikai iztēloties. Nu šī apkārtne ir ieguvusi jaunu, ne mazāk vilinošu skaistumu, un ir gandrīz vai grēks to neparādīt jums!

Pašlaik Pērseju piedāvājumā līdzās SUP dēļu un laivu nomai ir arī nūju noma, pasākumu un piedzīvojumu rīkošana un vēderu piepildīšana brīvā dabā. Brauciet ciemos un ņemiet līdzi savus ārzemju viesus — Pērseju ļaudis ar jums var sazināties arī krievu un angļu valodā.
Ak, jā, kāpēc Pērsejas sauc par Pērsejām? Nav tam nekāda sakara ar grieķu mitoloģiju, un medūzas Gorgonas galva no Pērses līkumiem neuzglūn. Nosaukums ir senais māju vārds, kurš iezīmē atrašanos pie kādreizējās ieejas Pērses gravas noslēpumainajā valstībā.

Ieteikt Facebook